Στο διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων - Παγκορασίδων Α΄που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης στο Ηράκλειο, στο Παγκρήτιο Στάδιο για τους δρόμους και τα άλματα και στο ΕΑΚ Ελευθερίας για τις ρίψεις σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα.
80μ ΠΠΑ΄: (Άνεμος 0.0) Βογιατζάκης Γιώργος (Κύδων) 9.67, Αργυρουδάκης Στέλιος (Βενιζέλος) 9.85, Χορόζογλου Συμεών (Αρκάδι) 9.98
150μ ΠΠΑ΄: (Άνεμος -0.3) : Σύρπας Βασίλης (ΓΕΗ) 18.56, Επταμηνιτάκης Γιώργος (ΟΦΗ) 19.21, Κοσμαδάκης Εμμανουηλ (ΟΦΗ) 20.15
300μ ΠΠΑ΄: Διάκος Γεώργιος (ΟΦΗ) 38.86, Σαρδελλής Σάββας (Λιβυκός) 41.92, Προχοζάεφ Θόδωρος) 42.18
600μ ΠΠΑ΄: Ζαχαριας Κωνσταντίνος (ΑΟΛ) 1.31.86, Λιουδάκης Ευγένιος (ΕΑΡ) 1.32.63, Σαχόλι Διονύσης (Κύδων) 1.34.74
1000μ ΠΠΑ΄: Τσοντάκης Γιάννης (Βενιζέλος) 2.47.79, Αβντουλάϊ Ρενίς (ΑΟΛ) 2.53.43, Καλιβρετάκης Χρήστος (Βενιζέλος) 3.07.33
3000μ ΠΠΑ΄: Στεφανάκης Νίκος (ΑΟΛ) 10.15.84, Κουτουλάκης Ελευθέριος (Κύδων) 11.09.92
100μ εμπόδια ΠΠΑ΄(‘Ανεμος +1.3) : Κουγιουμουτζάκης Ιάκωβος (Λιβυκός) 14.38, Παπαδογιαννάκης Εμμανουήλ (ΟΦΗ) 15.80, Καρασάββας Ηλίας (Λιβικός) 16.97
300μ εμπόδια ΠΠΑ΄: Δαγαλάκης Εμμαν.(Λιβυκός) 44.55
Ύψος ΠΠΑ΄: Κατσούλης Ι.(Σητειακός) 1.65, Νικολακάκης Αλεξ.(Βενιζέλος) 1.60, Σκουλουδάκης Χρ.(Βενιζέλος) 1.60
Μήκος ΠΠΑ΄: Μαυροειδής Γεώργιος (ΟΦΗ) 6.21, Κουγιουμουτζάκης Ιάκωβος (Λιβυκός) 5.98, Λαρεντζάκης Κωνσταντίνος (ΟΦΗ) 5.56
Επί κοντώ ΠΠΑ΄: Κολομβάκης Κυριάκος (Βενιζέλος) 3.30, Μαχαιρίδης Έκτωρ (Βενιζέλος) 2.80, Σουραηλίδης Ιάκωβος (Βενιζέλος) 2.60
Τριπλούν ΠΠΑ΄: Νερατζάκης Γεώργιος (Λιβυκός) 11.30
Σφαίρα ΠΠΑ΄: Ξενικάκης Ιωάννης (ΟΦΗ) 15.92, Στεφανάτος Αθανάσιος (ΟΦΗ) 14.17, Γαλανάκης Αθανάσιος (Κύδων) 14.09
Δισκοβολία ΠΠΑ΄: Τσιράκος Κωνσταντίνος (ΓΕΗ) 48.23, Γαλανάκης Αθανάσιος (Κύδων) 47.53, Νικηφόρος Γιώργος (ΓΕΗ) 45.48
Σφυροβολία ΠΠΑ΄: Βαμβουκάκης Χαράλαμπος (ΓΕΗ) 55.36, Χριστινάκης Γιάννης (Βενιζέλος) 49.70, Βερβεράκης Αντώνης (Βενιζέλος) 48.48
Ακοντισμός ΠΠΑ΄: Γκογκολάκης Γιάννης (Κύδων) 49.81, Ξενικάκης Γιάννης (ΟΦΗ) 46.78, Στεφανάτος Αθανάσιος (ΟΦΗ) 46.37
4Χ80μ ΠΠΑ΄: Βενιζέλος (Μαραγκάκης-Ματσαμάκης-Σηφάκης-Κολομβάκης) 39.34, ΑΟΛ (Συμινελάκης-Χλωμός-Νύκταρης-Μεϊράκ) 40.93, ΟΚΑ Αρκάδι (Πετρουλάκης-Χορόζογλου-Πετρουλάκης Ι.-Καραϊσκάκης) 41.38,
4Χ300μ ΠΠΑ΄: Βενιζέλος (Προχοζάεφ - Τσοντάκης - Δημητρουλάκης - Αργυρουδάκης ) 2.44.98, ΟΦΗ (Επταμηνιτάκης-Θεοδωρομανωλάκης-Παπαδογιαννάκης-Διάκος) 2.45.33, Κύδων (Σαχόλι-Καρυμπίδης-Κουτουλάκης-Βογιατζάκης) 2.48.83
Εκτός Βαθμολογίας : 60μ ΠΠΒ΄: Μαυραντωνάκης Μ.(ΓΕΗ) 8.00, Μαυρουδής Ιωάν.(ΟΦΗ) 9.57
80μ ΠΚΑ΄: (Άνεμος +0.2) Σκανδαλάκη Αλεξάνδρα (Βενιζέλος) 10.86, Παχάκη Εμμανουέλλα (ΟΦΗ) 11.01, Κακατσάκη Αθηνά (Βενιζέλος) 11.11
150μ ΠΚΑ΄: (Άνεμος -0.1) Τζιτζιλώνη Ελευθερία (Παγκρήτιος) 20.27, Καστρινού Μελίνα (ΟΦΗ) 20.30, Καρπαθιωτάκη Βικτωρία (ΑΟΛ) 20.74 (β΄σειρά - άνεμος -0.5)
300μ ΠΚΑ¨: Αγαπάκη Ελευθερία (ΓΕΗ) 45.36, Ζαμπετάκη Κατερίνα (Βενιζέλος) 47.07, Βαλίνη Άρτεμις (Κύδων) 47.57
600μ ΠΚΑ¨: Τσιχλάκη Γεωργία (ΟΦΗ) 1.45.43, Δόβρου Κατερίνα (Κύδων) 1.46.54, Γαρεφαλάκη Ειρήνη (ΟΦΗ) 1.51.44
1000μ ΠΚΑ΄: Γκέλη Ελένη (Λιβυκός) 3.23.29, Γκεοργκίεβα Ντράγκανα (Σητειακός) 3.27.87, Μακρυμανωλάκη Γιολάντα (Παγκρήτιος) 3.34.63
2000μ ΠΚΑ΄: Γεροντή Κωνσταντίνα (ΑΟΛ) 7.00.48, Βελονάκη Μαρία (Κύδων) 7.56.94, Γαϊτανάκη Θεοδώρα (Σητειακός) 8.18.89
80μ εμπόδια ΠΚΑ΄(Άνεμος +0.1) : Λυράκη Ηλιάννα (ΑΟΛ) 12.48, Νικηφόρου Ευγενία (ΕΑΡ) 13.06 ( άνεμος +1.1), Μαλαγαρδή Μαρία (ΕΑΡ) 13.08
Ύψος ΠΚΑ¨: Δημητρακοπούλου Χαρά (Βενιζέλος) 1.55, Αραβιάκη Κωνσταντίνα (ΟΦΗ) 1.45, Αγαπάκη Ελευθερία (ΓΕΗ) 1.45
Επί κοντώ ΠΚΑ΄: Χαχλάκη Βασιλική (ΟΦΗ) 2.50, Μπαδογιάννη Αλεξάνδρα (Βενιζέλος) 2.30, Μπικουβαράκη Δάφνη (Βενιζέλος) 2.00
Μήκος ΠΚΒ¨: Παχάκη Εμμανουέλλα (ΟΦΗ) 5.05, Αρναντωνάκη Ιωάννα (Βενιζέλος) 4.99, Μαρή Μαρία (ΑΟΛ) 4.84
Σφαιροβολία ΠΚΑ΄: Μπαγκάκη Ελένη (Αρκάδι) 10.03, Δουλγεράκη Πλούσια (ΓΕ Μεσσαράς) 9.63, Μαυρίγιαννη Άννα (Βενιζέλος) 8.97
Δισκοβολία ΠΚΑ¨: Διαλυνάκη Μαρία (Βενιζέλος) 24.85, Πασγιάννη Αθηνά (ΓΕΗ) 20.18, Ρωμανιά Μαρία (Κύδων) 16.30
Ακοντισμός ΠΚΑ¨: Τζαγκαράκη Γεωργία (Κύδων) 27.23, Μαυρίγιαννη Άννα (Βενιζέλος)25.86, Απεραθίτη Μαρία (ΓΕΗ) 23.93
Σφυροβολία ΠΚΑ¨: Μιζεράκη Μαρίνα (ΓΕΗ) 43.85, Χατζάκη Γαβριέλλα (ΓΕΗ) 38.76, Βλατάκη Ευριδίκη (ΓΕΗ) 37.39
4Χ80μ ΠΚΑ΄: Ελευθ.Βενιζέλος (Καπαράκη-Νταγκουνάκη-Αρναντωνάκη-Σκανδαλάκη) 41.98, ΕΑΡ 43.39 (Φακιδάρη - Μαλαγαρδή - Νικηφόρου - Γιαννούλη), ΟΦΗ 43.90 (Χαχλάκη - Χουστουλάκη - Βλαχάκη - Καστρινού Μαρ.)
4Χ300μ ΠΚΑ¨: Κύδων 3.06.71 (Γναφάκη - Μπιτζανάκη - Βαλίνη - Δόβρου), Σητειακός 3.09.80 (Γκεοργκίεβα - Πατεράκη - Αποστολάκη - Χαμηλάκη), ΑΟΛ 3.13.65 (Μαρή - Μασάρου - Καρπαθιωτάκη - Λυράκη)
Εκτός Βαθμολογίας : 60μ ΠΚΒ¨: Στραταντωνάκη Ειρήνη (ΓΕΗ) 8.75, Κατριτζιδάκη Μαρία (Αρκάδι) 8.76, Συνολάκη Ζαφειρία (ΕΑΡ) 8.84
Τελική Βαθμολογία ΠΠΑ΄:
1
|
Γ.Σ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
|
96
|
2
|
Ο.Φ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
|
70
|
3
|
Α.Ο. ΚΥΔΩΝ
|
51
|
4
|
Γ.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
|
36
|
5
|
Γ.Σ. ΛΙΒΥΚΟΣ
|
31
|
6
|
Α.Ο. ΛΑΣΙΘΙΟΥ
|
17
|
7
|
Ο.Κ.Α. ΑΡΚΑΔΙ
|
8
|
8
|
Ε.Α . ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΥ
|
6
|
8
|
ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο
|
6
|
8
|
Γ.Ε. ΜΕΣΣΑΡΑΣ
|
6
|
|
|
|
|
|
|
|
ΣΥΝΟΛΟ
|
3 2 7
|
Τελική Βαθμολογία ΠΚΑ¨
1
|
Γ.Σ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
|
82
|
2
|
Ο.Φ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
|
68
|
3
|
Α.Ο. ΚΥΔΩΝ
|
51,5
|
4
|
Γ.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
|
51
|
5
|
Α.Ο. ΛΑΣΙΘΙΟΥ
|
48
|
6
|
Ε.Α . ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΥ
|
33
|
7
|
ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο
|
22,5
|
8
|
Ο.Κ.Α. ΑΡΚΑΔΙ
|
14
|
9
|
ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΣ Γ.Σ.
|
13
|
10
|
Γ.Σ. ΛΙΒΥΚΟΣ
|
8
|
10
|
Γ.Ε. ΜΕΣΣΑΡΑΣ
|
8
|
|
|
|
|
ΣΥΝΟΛΟ
|
3 9 9
|
Δείτε εδώ τα πλήρη αποτελέσματα των ΠΠΑ΄ και των ΠΚΑ΄ Πλήρη Αποτελέσματα (Διορθωμένα) 92.50 Kb
Φωτορεπορτάζ από τους αγώνες μπορείτε να δείτε στην σελίδα της ΕΑΣ στο facebook ( http://www.facebook.com/profile.php?id=100000656524566 )
Στην Ενότητα Προκηρύξεις μπορείτε να δείτε την Προκήρυξη του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Συνθέρτων Α/Γ και Π/Κ 2011
|